Se afișează postările cu eticheta american cup. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta american cup. Afișați toate postările
on 30 ianuarie 2014
Update! Conform FIG, se pare ca Larisa a fost retrasa din concursul din America din cauza unei accidentari si din pacate nu va fi inlocuita de alta sportiva. Si Simone Biles (SUA) are o problema de sanatate si nu va participa la competitie, fiind inlocuita de Brenna Dowell. 

Da, stiu am lipsit cam mult de pe blog dar asa e la inceput de an...fara competitii de gimnastica, fara prea multe vesti din sala de antrenament...Totusi, primul concurs pentru gimnastele noastre din acest an va avea loc pe 1 martie la American Cup unde vom fi reprezentati de Larisa Iordache. Lista completa a participantilor o gasiti pe  site-ul oficial al competitiei.

Apoi urmeaza concursurile mari:
-12-18 mai- Campionatele Europene de gimnastica artistica feminina, juniori+seniori de la Sofia (Bulgaria)
-19-25 mai- Campionatele Europene de gimnastica artistica masculina, juniori+seniori tot la Sofia in Bulgaria.
-03-12 octombrie- Campionatele Mondiale de gimnastica artistica feminin+masculin de la Nanning (China)

Pe parcurs vor mai aparea cu siguranta si alte competitii, etape de cupa mondiala, amicale, etc unde vor mai participa gimnastii nostri. Multa bafta tuturor in acest an!
on 2 martie 2012
Update! Concursul s-a incheiat, felicitari fetelor noastre pentru rezultate!
1.Jordyn Wieber USA
2.Alexandra Raisman USA
3.Larisa Iordache ROU
...........................
5.Diana Chelaru ROU
Avand in vedere ca a fost un concurs AA eu zic ca Larisa e pe drumul cel bun cu punctajul obtinut in aceasta seara (59.332). Bravo ei, s-a vazut ca e o gimnasta sigura pe ea!

Putin a mai ramas pana la prima competitie din acest an pentru gimnastele noastre: Larisa Iordache si Diana Chelaru. Astazi va avea loc la New York antrenamentul oficial, iar maine, incepand de la ora 18.30 (ora Romaniei), va incepe concursul. Ca si in anii precedenti, Cupa Americii va fi transmisa online pe Universal Sports si NBC (de la ora 20.00), deocamdata nu se stie daca intre timp acestia au restrictionat accesul pentru restul lumii, sa speram ca nu. De obicei transmisia functiona foarte bine iar calitatea imaginii era foarte buna, sa speram asadar ca nu doar cei din SUA vor putea vedea concursul live. Atentia tuturor se va indrepta cu siguranta catre senioara, de anul acesta, Larisa Iordache iar eu ii tin pumnii atat ei cat si Dianei. Multa bafta, fetelor!